چه کسانی بهتر است در کلاس زبان خصوصی شرکت نمایند؟

کلاس زبان خصوصی براساس ویژگی هایی که دارد می تواند بهترین انتخاب برای برخی از افراد باشد از جمله کسانی که می خواهند در مدت زمان کم و در یک زمان محدودتری به یادگیری زبان بپردازند.

برخی از افراد برای شرکت در کلاس های گروهی و یادگیری و صحبت کردن اعتماد به نفس کافی را ندارند و از اینکه توسط دیگر افراد مورد قضاوت قرار بگیرند فراری هستند با اینکه یادگیری زبان را بسیار دوست دارند در نتیجه ترجیح می دهند تا در کلاس زبان خصوصی به یادگیری بپردازند.

برخی از افراد نیز به دلیل شرایطی که دارند نمی توانند تایم خود را با تایم کلاس های گروهی تنظیم کرده و در این کلاس ها شرکت کنند در نتیجه براساس زمانی که دارند مجبور هستند در کلاس خصوصی زبان را آموزش ببینند.

ویژگی های کلاس زبان خصوصی

اولین مزیت این کلاس ها این است که استاد تمامی زمان کلاس را تنها صرف یک زبان آموز خواهد کرد و برخلاف کلاس های گروهی که استاد باید در طول کلاس برای چند نفر وقت گذاشته و در برخی از مواقع به دلیل وقت کلاس شاید فرصت پاسخ گویی به تمامی سوالات و موارد امکان پذیر نباشد اما در کلاس خصوصی این موضوع وجود نداشته و شما براحتی به دلیل زمانی که استاد در اختیار دارد می توانید از تمامی زمان کلاس برای خودتان بهره ببرید.

اینکه شما در هر زمانی که بتوانید کلاس داشته باشید و براساس شرایط خود در کلاس شرکت کنید دیگر ویژگی مهم کلاس خصوصی است و در این حالت می توانید براحتی و بدون هیچ نگرانی و دغدغه ای به یادگیری زبان بپردازید.

در کلاس خصوصی شما براحتی و با هماهنگی استاد می توانید کلاس خود را اگر قادر به شرکت در جلسه ای نباشید کنسل کنید و به یک زمان دیگر منتقل نمایید که این موضوع در کلاس های گروهی امکان پذیر نخواهد بود و شما جلسه مورد نظر را از دست خواهید داد.

مدت زمان یادگیری در کلاس های خصوصی کمتر بوده یعنی طول دوره یادگیری بدلیل زمانی که استاد می تواند در کلاس برای زبان آموز اختصاص دهد باعث می شود تا روند کلاس خصوصی تندتر باشد. در نتیجه شما می توانید در زمان کوتاه تری دوره های آموزشی را به پایان برسانید.

نحوه برگزاری کلاس های خصوصی زبان

کلاس های خصوصی زبان هر ترم شامل ۱۰ جلسه می باشد که با تعداد ۱ یا ۲ زبان آموز تشکیل می شوند. برای ثبت نام در این کلاس ها حداقل میزان تعداد کلاسی که باید در آن ثبت نام نمایید یک ترم یا همان ۱۰ جلسه می باشد.

این کلاس ها به هر دو صورت حضوری و آنلاین برگزار می شوند که کلاس های حضوری در آموزشگاه و نیز به صورت برون سازمانی یا اعزام مدرس به منزل، محل کار و… قابل برگزاری است که در این صورت بسته به مکان زبان آموز هزینه کلاس نسبت به کلاس حضوری در آموزشگاه مبلغی اضافه خواهد شد و مدت زمان پایان یافتن آموزش شما نسبت به کلاس های گروهی و نیمه گروهی کمتر خواهد بود.

این کلاس ها به صورت ترمیک، نیمه فشرده، فشرده و فوق فشرده که در بالا به آن اشاره شد برگزار می شوند.

کلاس خصوصی زبان کودکان

برخی از کودکان ممکن است اعتماد به نفس لازم را برای شرکت در کلاس های گروهی نداشته باشند که در این حالت بهترین گزینه حضور در کلاس های خصوصی است تا بتوانند اعتماد به نفس خود را تقویت کرده و در صورت تمایل در کلاس گروهی شرکت نمایند.

زمان کلاس های خصوصی براساس زمان بندی زبان آموز تعیین می شود که این موضوع در کلاس های گروهی کمی غیرممکن است چرا که ممکن است در آن زمان کلاسی برگزار نشود و یا ظرفیت کلاس پر شده باشد.

کلاس های خصوصی در مدت زمان کم تری از کلاس های گروهی می توانند به پایان برسند در نتیجه سرعت یادگیری در کلاس های خصوصی کودکان بیشتر خواهد بود.

در صورت عدم شرکت در کلاس می توان با هماهنگی جلسه درس را به زمانی دیگر موکول کرد و در این حالت جلسه ای را از دست نخواهید داد.

با وجود ویژگی های بیان شده کلاس خصوصی زبان می تواند برای بسیاری از کودکان مناسب باشد.

ویژگی های استاد خصوصی زبان

کلاس خصوصی زبان بیشتر از کلاس گروهی به استاد خود وابسته است. چرا که در کلاس خصوصی به جز استاد و یک یا دو زبان آموز در اکثر موارد فرد دیگری حضور ندارد. در نتیجه استاد خصوصی زبان باید یک سری ویژگی ها داشته باشد تا بتواند کلاس خصوصی را به خوبی اداره نماید و بهترین آموزش را ارائه کند.

استاد خصوصی زبان قبل از هر چیز باید برای هر جلسه از کلاس خود یک برنامه از پیش تعیین شده داشته باشد تا به صورت دقیق بداند که چه مباحثی را باید به چه شکل تدریس کند و به چه ابزارها و یا زمانی نیاز خواهد داشت.

دیگر ویژگی استاد خصوصی زبان نحوه برقراری ارتباط با زبان آموز است. به دلیل حضور یک فرد در کلاس، استاد زبان باید بتواند جو و فضای خوبی را در کلاس حاکم نماید تا زبان آموز بتواند به بهترین شکل آموزش ببیند.

رفتار استاد و نوع ارتباطی که او با زبان آموز برقرار می کند یکی از مهم ترین مواردی است که استاد زبان باید به آن توجه نماید چرا که اگر استاد زبانی از لحاظ تدریس و دانش در بهترین سطح نیز باشد در صورتی که نتواند ارتباط موثری را با زبان آموز برقرار کند مطمئنا آن کلاس بعد از مدتی با مشکل روبرو خواهد شد. در نتیجه یک استاد زبان باید از لحاظ موارد ارتباطی و روانشناسی در سطح مناسبی قرار داشته باشد.

در کلاس های خصوصی با توافق استاد و زبان آموز در برخی از مواقع می توان زمان کلاس را جابجا کرد و یا جلسه ای را کنسل نمود در نتیجه نظم استاد در برگزاری جلسات یکی دیگر از موارد مهم در آموزش خصوصی است.

تسلط به موضوعات آموزشی و آشنایی به متدهای تدریس خصوصی و استفاده از فعالیت های جانبی برای تدریس از دیگر ویژگی های استاد خصوصی زبان است.

ویژگی های یک معلم خصوصی آیلتس

در کل و با توجه به ساختار آزمون آیلتس ویژگی ها و مشخصه های یک معلم آیلتس می تواند به صورت زیر خلاصه شود:

۱. آگاهی از موضوع و دانش در مورد آیلتس

که این موضوع با خواندن کتاب ها و منابع به صورت مستمر، بروز بودن در مورد مسائل مختلف و شرکت در دوره های گوناگون برای بهبود دانش خود امکان پذیر است.

۲. آمادگی قبل از شروع کلاس

آگاهی از خروجی که قرار است در طول یک دوره داشته باشد، مدیریت زمان، حاشیه نرفتن در مورد موضوعات کلاس و آماده کردن تمرین های مفید و مناسب برای بهبود یادگیری زبان آموز

۳. دارای مهارت های عالی در بحث آموزش باشد و آن ها را بهبود بخشد

در این حالت می تواند به صورت واضح به توضیح موضوعات بپردازد. بهره گیری از تجربه دیگران و استفاده از آن در کلاس خود و شرکت در سمینارها و کلاس های آموزش تدریس برای بهبود مهارت های آموزشی خود

۴. قابلیت برقراری ارتباط خوب و موثر با زبان آموزان

قابلیت درک و شناخت جنبه های مختلف شخصیت فردی و یادگیری زبان آموز برای انتخاب بهترین روش تدریس و تفهیم بهتر مفاهیم به زبان آموز، استفاده به موقع از فضاهای سرگرم کننده و دریافت فیدبک مناسب از روند پیشرفت زبان آموز

موارد گفته شده از اصلی ترین و مهم ترین ویژگی های یک معلم آیلتس می باشد تا بتواند زبان آموز را به بهترین شیوه و روش راهنمایی کرده و او را در مسیر رسیدن به نتیجه مطلوب هدایت نماید.

کلاس خصوصی مکالمه زبان

کلاس مکالمه زبان که برای تقویت مهارت گفتاری طراحی شده است به دو صورت خصوصی و گروهی برگزار می شود. شاید تصور شود که کلاس های گروهی به دلیل حضور افراد دیگر در کلاس از لحاظ تقویت مکالمه می تواند بهترین انتخاب باشد اما کلاس خصوصی مزایایی دارد که برای بسیاری از افراد ضروری و بهتر است که در کلاس خصوصی مکالمه شرکت نمایند.

در کلاس های خصوصی تنها شما با استاد سروکار خواهید داشت که در این حالت تمامی تمرکز استاد زبان بر روی یادگیری یک نفر می باشد. پس زمان بیشتری برای رفع اشکال و بررسی نکات جانبی و تمرین برای شما صرف خواهد شد.

در کلاس خصوصی مکالمه زبان شما می توانید براساس زمان بندی که دارید به برگزاری کلاس بپردازید و تنها باید با استاد خود به توافق زمانی برسید که در این صورت هر زمان که مایل باشید کلاس برگزار می شود که این حالت در کلاس های گروهی سخت تر می باشد چرا که شما باید زمان خود را با دیگران نیز تنظیم کنید و همچنین زمان کلاس انعطاف پذیر نخواهد بود.

در کلاس های گروهی در صورتی که قادر به شرکت در جلسه ای نباشید کلاس کنسل نخواهد شد در صورتی که در کلاس های خصوصی قادر به کنسل کردن جلسات کلاس در برخی از مواقع می باشید در نتیجه جلسات را از دست نخواهید داد.

در کلاس های خصوصی مکالمه، شما می توانید در هر مکان که بخواهید به صورت آنلاین یا حضوری کلاس را برگزار کنید البته این موضوع بستگی به استاد شما دارد که مطمئنا شما مدرسی را انتخاب خواهید کرد که با شرایط شما سازگار باشد.

در کلاس خصوصی مکالمه زبان انتخاب استاد و فردی که می خواهید با او به یادگیری زبان بپردازید می تواند به انتخاب شما باشد اما در کلاس های گروهی این اتفاق به ندرت قابل کنترل و اجرا است.

هزینه کلاس خصوصی زبان

بسیاری از افرادی که تمایل به شرکت در کلاس های خصوصی را دارند به دلیل هزینه این کلاس ها که صورت جلسه ای معمولا محاسبه می شود از شرکت در این کلاس ها صرف نظر می کنند.

معمولا قیمت کلاس های خصوصی زبان و آزمون های بین المللی مانند آیلتس و تافل در آموزشگاه های مختلف متفاوت می باشد و براساس سطح کلاس تعیین می شود.