یادگیری آنلاین در سال‌های اخیر عمدتا به دلیل راحتی، هزینه و دسترسی خوبی که این سیستم در مقایسه با یادگیری سنتی ارائه می‌دهد، در حال افزایش بوده است. شاید شما به سراغ مدرسه آنلاین برای فرزندتان باشید، پس ویژگی‌های مدرسه آنلاین را در این مقاله مطالعه کنید.
افزایش یادگیری آنلاین و درس خواندن در مدرسه آنلاین تنها با شیوع ویروس کرونا که باعث تعطیلی دانشگاه‌ها و مدارس در سراسر جهان شده، تقویت شده است.

ظهور یادگیری آنلاین
یادگیری آنلاین توسط شرکت‌هایی که کارکنان خود را آموزش می‌دهند و متخصصانی که به دنبال مهارت‌های پیشرفته هستند، با اشتیاق پذیرفته می‌شود. این روند در مدارس و دانشگاه‌ها هم با استقبال خوبی مواجه شده است.

7 ویژگی امیدوارکننده مدرسه آنلاین و آموزش آنلاین

در ادامه، هفت ویژگی امیدوارکننده مدرسه آنلاین و آموزش آنلاین را برایتان نام می‌بریم.

1- مدرسه آنلاین، راحتی و انعطاف‌پذیری را ارائه می‌دهد
مدرسه آنلاین، راحتی و انعطاف‌پذیری را در زمان‌بندی و سرعت ارائه می‌دهد. کودکان که به دنبال تقویت مهارت‌های خود هستند، می‌توانند از آموزش‌ها و فیلم‌های موجود استفاده کنند و در شرایط فعلی همه‌گیری کووید19 به تحصیلاتشان ادامه دهند.

مدرسه آنلاین چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟
2- تعاملات دانش‌آموز و مدرسه باید کیفیتی بالا داشته باشد
آموزش آنلاین امکان تعامل با کیفیت بهتر بین دانش‌آموزان و معلمان را فراهم می‌کند. در این نوع از تدریس، معلم‌ها روش‌های مختلف آموزشی را در اختیار دارند.
علاوه بر این، آن‌ها می‌توانند روی دانش آموزان بسیار بیشتر از کلاس‌های سنتی تمرکز کنند.
در اکثر دوره‌های آموزشی آنلاین که متکی به پخش مستقیم هستند، محدودیتی برای تعداد دانش‌آموزانی که می‌توانند ثبت‌نام کنند، وجود دارد. همین موضوع باعث می‌شود هر دانش‌آموز مورد توجه و مشاوره مناسب معلم خود قرار بگیرد.

 

 

3- دانش‌آموزان بیشتری می‌توانند به طور همزمان ثبت‌نام کنند
مدارس یادگیری آنلاین به فیلم‌ها و تست‌های از پیش ضبط‌شده بستگی دارد و می‌توانند تعداد نامحدودی از دانش‌آموزان را ثبت‌نام کنند. از آنجا که نیازی به کلاس‌ها و صندلی‌های فیزیکی نیست، دانش‌آموزان بیشتری می‌توانند به طور همزمان در یک دوره واحد ثبت نام کنند.

میزان یادگیری در کلاس آنلاین بیشتر از دوره‌های سنتی آموزش است. این موضوع به احتمال زیاد به دلیل کاهش عوامل استرس‌زا و فشارهایی است که در سیستم‌های سنتی مدرسه وجود دارد.


4- محبوبیت یادگیری مبتنی بر وب افزایش می‌یابد

با گذشت زمان و مشخص شدن قوانین فاصله‌گذاری اجتماعی در زندگی روزمره، این انتظار وجود دارد که یادگیری مبتنی بر وب، جهشی را تجربه کند.
یادگیری مبتنی بر وب شامل انواع مختلفی از جمله پخش زنده، فیلم درخواستی، سمینارها، وبینارها و برنامه‌های گفتگو است.
بدیهی است که راحتی و انعطاف‌پذیری یادگیری مبتنی بر وب باعث محبوبیت بیشتر آن در سال‌های آینده می‌شود.

مدرسه آنلاین چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟
5. تجربه یادگیری بهتری را ارائه می‌دهد
با توجه به این که دانش‌آموزان مجاز به یادگیری با سرعت هستند و تشویق می‌شوند که در زمینه حفظ کتاب‌های درسی تجربه عملی کسب کنند، یادگیری آنلاین در مدرسه آنلاین می‌تواند تجربه یادگیری بهتری را ارائه دهد.
همچنین به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا از مکان‌هایی که در آن راحت هستند در کلاس‌ها شرکت کنند. این موضوع باعث می‌شود که آن‌ها با نگرش مثبت به یادگیری نزدیک شوند.
عدم فشار از طریق رفت و آمد، زمان کلاس‌ها و برنامه‌های شخصی باعث می‌شود دانش‌آموزان انرژی بیشتری برای شرکت در کلاس‌های آنلاین داشته باشند.


6. مدرسه آنلاین مقرون به صرفه‌تر است

هزینه یادگیری آنلاین کمتر از دوره‌های سنتی است و ارزش این هزینه را دارد. هزینه‌ها اغلب شامل محل اقامت، کتاب‌های درسی، تجهیزات، مواد غذایی، حمل و نقل و سایر عواملی است که در مدرسه سنتی وجود دارد.
در مدرسه آنلاین اکثر این هزینه‌ها حداقل به نصف کاهش می‌یابد و باعث می‌شود دانش‌آموزان از قیمت مقرون به صرفه‌ای که پرداخت کرده‌اند، نهایت استفاده را ببرند.
به این موضوع توجه کنید که هزینه‌های کمتر به معنی کاهش کیفیت نیست؛ هزینه‌های کمتر تضمین می‌کند که مخاطبان بیشتری به مدارس آنلاین دسترسی داشته باشند.

مدرسه آنلاین چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟
7. نرخ نگهداری در آن بالاتر است
میزان یادگیری در کلاس آنلاین بیشتر از دوره‌های سنتی آموزش است. این موضوع به احتمال زیاد به دلیل کاهش عوامل استرس‌زا و فشارهایی است که در سیستم‌های سنتی مدرسه وجود دارد.
دانش‌آموزان مجاز به یادگیری و تمرین با سرعت خود هستند. مطالب دوره آن‌ها همیشه در دسترس است و در صورتی که آن‌ها بخواهند، می‌توانند بارها و بارها از این منابع درسی استفاده کنند.

 

8- درس‌های آنلاین باید قابلیت استفاده در دستگاه‌های مختلف را داشته باشد
پلت فرم آموزش آنلاین از آنجا که یک برنامه کاربردی است، باید در اکثر دستگاه‌ها و سیستم‌عامل‌ها قابل خواندن باشد. دانش‌آموزان ممکن است دستگاه‌های متفاوتی با سیستم‌عامل‌های مختلف داشته باشند.
بستر آموزشی که در مدرسه آنلاین انتخاب می‌شود باید بتواند محتوا را در همه دستگاه‌ها و سیستم‌عامل‌ها ارائه دهد.
این موضوع، دانش‌آموزان و والدین آن‌ها را از مشکل خرید یک دستگاه جدید سازگار با بستر یادگیری، نجات می‌دهد.

مدرسه آنلاین چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟
نتیجه‌گیری
ویژگی‌های یادگیری آنلاین در آینده آموزش و پرورش اهمیت زیادی دارد. مدرسه آنلاین و هر پلتفرم برتر آموزش الکترونیکی، مزایای متمایزی نسبت به کلاس‌های سنتی به دانش‌آموزان ارائه می‌دهد.